• Mamy laureatkę w klasie II

• Dnia 17.03.2021 r. odbył się etap powiatowy XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego Mój Dolny Śląsk – poznajemy jego tajemnice „Najpiękniejsze miejsca powiatu bolesławieckiego”.

W pisemnych zmaganiach wzięło udział pięciu uczniów z klasy II i III.

Najlepszą z naszej szkoły okazała się Karolinka Wołoszyn, która zdobyła tytuł Laureata zajmując VIII miejsce w powiecie.

Gratulujemy !!

• Rozstrzygnięcie konkursu „Niebieskie serce dla autyzmu”

• Z radością chcę zakomunikować, że po burzliwych naradach nauczycieli, wybraliśmy aż sześć zwycięskich prac, a dwie zostały wyróżnione. Dziękuję wszystkim uczestnikom za piękne i pomysłowe prace. Gratuluję zwycięzcom! :) Czekają na Was dyplomy, upominki oraz dodatkowe punkty z zachowania :)

I miejsce:

Aleksandra Rauch kl. I

Karolina Wołoszyn kl. II

II miejsce:

Maja Wojciechowska kl. II

Hanna Drzazga kl. II

III miejsce:

Konstancja Kowalska kl. II

Dominika Troszczak kl. II

Wyróżnienia:

Oliwia Pokładek kl. I

Maja Śliwak kl. I

• Do drugiej klasy zawitała wiosna!

• Dzieci na lekcji plastyki stworzyły piękną wiosenną dekorację. Zawitały do nas bociany i pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty. Od razu w naszej klasie zrobiło się cieplej :)

• 8 marca – Dzień Kobiet w II klasie

• Ten wyjątkowy dzień w klasie drugiej był bardzo uroczyście obchodzony. Chłopcy zachowali się jak prawdziwi gentelmani. Swoim koleżankom i Paniom złożyli piękne życzenia, wręczyli kwiaty oraz własnoręcznie wykonane laurki. Dziewczynki zostały obdarowane drobnymi upominkami. Z ich buź uśmiech nie schodził przez cały dzień, a chłopcy byli przemili, uczynni i serdeczni. Z okazji tego sympatycznego święta odbyły się również ciekawe zagadki i liczne konkursy. Było wiele śmiechu i radości. A na koniec odbyły się pamiątkowe zdjęcia. Bawiliśmy się super!

A. Bernacka

A. Rybak

• Rozpoczyna się kolejna edycja programu edukacyjnego "Bezpieczny Dolnoślązak"

• Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego kontynuuje działania w ramach programu Edukacyjnego pn. „Bezpieczny Dolnoślązak”, którego celem jest podnoszenie świadomości dolnośląskich uczniów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz umiejętności współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Dotychczas działania wśród osób najmłodszych, prowadzone były w ramach zajęć praktyczno – dydaktycznych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

Tegoroczna edycja programu „Bezpieczny Dolnoślązak” kładzie szczególny nacisk na edukację w sferze ochrony danych osobowych w nauczaniu zdalnym oraz pracy zdalnej. Nowa edycja programu podobnie jak poprzednia, skierowana jest do uczniów i nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, placówek oświatowych publicznych i niepublicznych zlokalizowanych na terenie Dolnego Śląska oraz rodziców i wszystkich innych osób, które podczas nauki i pracy zdalnej korzystają ze sprzętu, urządzeń i połączeń w systemach teleinformatycznych.

Zachęcamy do obejrzenia spotu pt:

CHROŃ SWOJE DANE PODCZAS PRACY I NAUKI ZDALNEJ

- BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK RADZI.

Adresaci programu:

Uczniowie i nauczyciele z przedszkoli, szkół, placówek oświatowych publicznych
          i niepublicznych z terenu Dolnego Śląska oraz rodziców i wszystkich innych osób, które podczas nauki i pracy zdalnej korzystają ze sprzętu, urządzeń i połączeń w systemach teleinformatycznych.

Organizator programu:

• Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu,
          • Związek Banków Polskich,
          • Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu,
          • Fundacja Edukacji Dla Bezpieczeństwa i Cyberbezpieczeństwa.

R.Martysiewicz