• Uroczyste Ślubowanie Klasy Pierwszej 2021/2022

• W środę 29 września 2021 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Warcie Bolesławieckiej, odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej.
          W ceremonii wzięli udział uczniowie klasy Pierwszej, oraz zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły, Wójt Gminy Warta Bolesławiecka, Rodzice Pierwszoklasistów, a także ich bliscy.
          Uczniowie klasy pierwszej przygotowali wraz ze swymi starszymi kolegami z klasy ósmej krótkie przedstawienie, na którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Następnie Pani Dyrektor, dokonała pasowania na ucznia.
          Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej. Otrzymali również pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz słodkości. Po ceremonii pasowania odbył się mały poczęstunek.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy
          samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Agata Suduł
          Anna Sikora - Janiec
          Marlena Przybylska

• EKO-JESIEŃ

• Nadejście jesieni sprzyja rozmowom o przyrodzie i zachodzących w niej zmianach- nie tylko pogodowych. Zajęcia, które odbyły się wczoraj, nosiły miano konkursu, ale w rzeczywistości były lekcją ekologii dla najmłodszych klas naszej szkoły. Celem tych zajęć było przede wszystkim wprowadzenie uczniów poprzez zabawę w problem ekologii, który od kilku lat pojawia się w programie nauczania już w pierwszym etapie kształcenia. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą ekologiczną, umiejętnością pracy w grupie oraz kreatywnością. Dzieci rozwiązywały krzyżówki i rebusy, segregowały śmieci, rozpoznawały po zapachu i smaku owoce i warzywa, mając zasłonięte oczy, rozpoznawały po dotyku ukryte w “magicznym pudle”  przybory czystości. Na koniec uczniowie wyklejali Panią Jesień z biomateriałów, puszczając wodze fantazji… Wszyscy zgodnym chórem złożyli eko-ślubowanie:

“Będę wyrzucać śmieci do kosza.

Postaram się segregować śmieci.

Będę jeść dużo warzyw i owoców.

Nie będę deptać trawników.

Nie będę łamać gałęzi drzew i krzewów.

W lesie będę się zachowywać cicho.

Będę dbać o higienę osobistą.”

Imprezę zakończyliśmy sprzątaniem okolic szkoły.

• Aktywne rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• Klasa I pierwszą wycieczkę ma już za sobą!
              16. września 2021r. nasza klasa dzięki zaangażowaniu rodziców miała okazję zwiedzić Park Wrocławski w Lubinie i przespacerować się ścieżkami Centrum Edukacji Przyrodniczej. Już po przekroczeniu bramy, klasa I wzięła udział w grze plenerowej i rozpoczęła poszukiwania miejsc, w których ukryte były pieczątki potrzebne do odgadnięcia hasła finałowego. Przechadzając się alejkami parku uczniowie mieli okazję obserwować ptaki oraz zwierzęta hodowlane będące pod opieką Zoo w Lubinie, a także podziwiać figury zwierząt wymarłych, porównać ich wielkość,  posłuchać interesujących wiadomości na ich temat od pani, która była uprzejma towarzyszyć nam podczas edukacyjnej przechadzki, a jak się okazało na końcu spaceru  była to sama pani dyrektor Parku Wrocławskiego w Lubinie.
              Zadowoleni z lekcji przyrody w plenerze udaliśmy się do Parku Leśnego na spotkanie z panią przewodnik  Muzeum Historycznego w Lubinie, która podczas prowadzenia nas okopami po wystawie plenerowej, swoimi opowieściami rozbudziła w najmłodszych uczniach zainteresowania historią naszej ojczyzny, wojska, a także wielkimi wojnami, które toczyły się na świecie.
               Uczniowie wzbogaceni o wiadomości z zakresu edukacji historycznej z niezwykłą radością uczestniczyli w zajęciach ruchowych na placu zabaw wspinając się na obiekt w postaci krokodyla, pokonując linowy tor przeszkód i robiąc odkrywcze wykopy w olbrzymiej piaskownicy.
              Wracając do domu, po aktywnych lekcjach na świeżym powietrzu, wszyscy byli bardzo zadowoleni i chętnie dzielili się swoimi wrażeniami. Dzięki takim lekcjom nasza klasa coraz lepiej się poznaje i zacieśnia swoje relacje koleżeńskie.
              Wycieczka do Lubina to lekcje, które każdy będzie miło wspominać.

Agata Suduł
          Anna Sikora
          Marlena Przybylska

• Wycieczka do magicznego miejsca!

• Z okazji dnia dziecka II klasa wybrała się na wycieczkę klasową do niezwykle magicznego                     i bajkowego miejsca, którym jest Zamek Legend Śląskich w Pławnej Dolnej.

Uczniowie podczas wycieczki poznali pradawne śląskie opowieści, które opowiadały marionetki wielkości człowieka. Wśród rzeźb starych przedmiotów i niepowtarzalnego klimatu drugoklasiści mieli okazję uczestniczyć w warsztatach litograficznych, gdzie utworzyli przepiękne prace – ilustracje do legend oraz odwiedzili pracownię ceramiczną. Po zajęciach w zamku przenieśliśmy się kilkaset metrów wyżej, na wzgórze, na którym stoi najprawdziwsza drewniana Arka Noego, w której umieszczone są dzieła sztuki sakralnej. Następnie udaliśmy się do Grodu Rycerskiego, nad którym górował, stojący na środku dziedzińca ogromny drewniany koń trojański.

Magiczna Pławna to miejsce pobudzające ciekawość świata i wyobraźnię. Od dawna wyczekiwana wycieczka z pewnością wszystkim uczniom zapadnie na długo w pamięci!

• Wycieczka do Dinoparku

• Dnia 14.06. uczniowie klasy I i III wybrały się na wycieczkę do Dinoparku w Szklarskiej Porębie. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji! :)

- podziwianie wspaniałych figur dinozaurów ukrytych pomiędzy drzewami i krzakami

- warsztaty paleontologiczne, na których uczniowie „wykopywali” z gliny szkielety dinozaurów