• Klasa II w Żywym Muzeum Ceramiki

• 28 października klasa II udała się na wycieczkę do Manufaktury w Bolesławcu. Podczas zwiedzania Żywego Muzeum Ceramiki uczniowie poznali wszystkie etapy produkcji, przyglądając się z bliska, w jaki sposób powstaje ceramika. Zaprzyjaźniona pani przewodnik wyczerpująco opowiadała o wytworzeniu masy ceramicznej, procesie odlewu form, ręcznym toczeniu, oczyszczaniu, wypalaniu, zdobieniu, szkliwieniu oraz ostatecznym, drugim wypale kamionkowych naczyń. Dzieci mogły ugniatać surową mieszankę glin i dotknąć pomalowanych, ale jeszcze niewypalonych naczyń. Niezapomniane doznania!

Najciekawszym punktem wycieczki były warsztaty, podczas których każdy mógł poczuć się jak prawdziwy mistrz ceramiki i pomalować talerz profesjonalnymi farbami i stempelkami.

Na koniec uczniowie zwiedzili sklep firmowy Manufaktury, w którym było mnóstwo przepięknych ceramicznych przedmiotów.

K. Pyrka

• Warsztaty w klasie II

• W ostatnią środę w klasie II odbyły się warsztaty, które poprowadziły cztery uczennice klasy V. Starsze koleżanki pokazały krok po kroku jak wykonać domowej roboty kule do kąpieli. Młodsi koledzy uczyli się dokładnie odmierzać proporcje oraz łączyć składniki według wskazówek. Kule wyszły piękne i pachnące :)

Dziękujemy i zapraszamy starsze klasy do częstszej współpracy! :)

K. Pyrka

• Koncertowa środa

• Dnia 27 października muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego zagrali dla przedszkola i klas I-III . Przepiękne dźwięki skrzypiec, wiolonczeli i pianina elektrycznego wprowadziły dzieci w bajkowy świat muzyki.

Szybkie i wesołe melodie pozwalały wyobrazić sobie biegające po lesie skrzaty. Natomiast niskie dźwięki wiolonczeli kojarzyły się dzieciom z marszem wielkich, brzydkich trolli… Każy utwór nagradzany był gromkimi brawami naszej szkolnej publiczności.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z muzyką!

• Bajkowy Dzień Chłopaka w klasie II

• Dzień Chłopaka uczciliśmy wyjazdem do Kina Forum w Bolesławcu na film animowany pt. "Mała Wielka Stopa 2: w rodzinie siła". Film bawił, wzruszał i uczył. Wszystkim bardzo podobała się przygoda młodego Adama, który pokazał widzom, jak ważną wartością jest rodzina oraz że trzeba troszczyć się o innych i o całą naszą planetę.

A. Pyrka

A.Jost

• Klasa III w Borówkach

• 01.10.2021r. uczniowie klasy III wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Borówek - „Wioski Darów Lasu”. W tej niewielkiej malowniczej miejscowości, położonej wewnątrz lasu, występuje duże bogactwo runa leśnego oraz przydomowego zielnika.

Uczniowie wspólnie z nauczycielami udali się do gospodarstwa ekologicznego ,,Wrzosowa Kraina", gdzie mieli możliwość zapoznania się z mnóstwem ziół, które rosły w ogrodzie, jak także uczestniczyć w warsztatach zielarskich, w trakcie których mogli stworzyć swój własny woreczek zapachowy z kompozycji przeróżnych ziół. Dzieci pod okiem pań uczestniczyły również w warsztatach kulinarnych, wykonując pierogi z ciasta litewskiego, które następnie zostały wypieczone w piecu chlebowym i każdy mógł skosztować swojego wyrobu.

Piękne daniele, konie i owieczki to kolejna atrakcja, jaką dzieci spotkały podczas swojego pobytu. Klasa chętnie uczestniczyła w zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu.

Na zakończenie każdy z uczestników wycieczki został poczęstowany pyszną kiełbaską z ogniska. Wycieczka do Borówek była dla wszystkich pełna wrażeń i z pewnością każdy z uczniów będzie ją jeszcze długo wspominać :)