• Konkurs klasowy

• 15 listopada 2021r. w klasie III odbył się konkurs klasowy dot. znajomości treści książki „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, przeprowadzony przez panią Annę Kraśnicką z Biblioteki Publicznej w Warcie Bolesławieckiej. Dzieci musiały zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi lektury. Zadania były urozmaicone. Należało rozwiązać krzyżówkę, rozszyfrować rebusy lub po prostu odpowiedzieć na pytania.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Amelia Hodowana, Maja Wojciechowska

II miejsce: Dominika Troszczak

Każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa w konkursie. Natomiast laureaci dwóch pierwszych miejsc otrzymali dyplom oraz nagrodę książkową.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

A.Rybak

• Obchody Święta Niepodległości

• 9 listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Święta Niepodległości. Pod przewodnictwem pani pedagog, Maleny Przybylskiej, klasy 1-8 oraz przedszkole odśpiewały Mazurek Dąbrowskiego. Dzieci ujęły nasze serca swoją patriotyczną postawą. Następnego dnia odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów starszych klas. Nie zabrakło wzruszających momentów, pięknych pieśni i przemówień.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z opisanych wydarzeń:

11 listopad 2021.mpeg - Google Drive

• Spotkanie autorskie

• Listopad rozpoczęliśmy spotkaniem z autorem książki "Podróże Misia Wojtka", Arturem Guzickim. Uczniowie klas I-III w skupieniu słuchali niesamowitej historii niedźwiedzia brunatnego, który wstąpił do polskiej armii. Artur Guzicki jest dziennikarzem specjalizującym się w tematyce  historycznej. W jego opowieści słychać było ogromną pasję, którą uczniowie docenili brawami. Nie brakowało również pytań ze strony publiczności na temat książki oraz głównego bohatera. Autor otrzymał na swoje ręce nasze serdeczne podziękowania. Spotkanie zakończyło się dedykowaniem zakupionych książek i rozdawaniem autografów.

A.Jost

Książeczka opowiada o okresie, w którym Polska walczyła o niepodległość. Wojtek wysiada ze swego wehikułu czasu i wraz z gen. Hallerem i Błękitną Armią jedzie z Francji do odradzającej się Polski. Bierze udział w zaślubinach naszego kraju z morzem. Poznaje wielkich małych Bohaterów, których świat zapamięta jako Orlęta Lwowskie. U boku Ignacego Paderewskiego staje się świadkiem boju o wolność w Wielkopolsce, a po bitwie warszawskiej w 1920 r. poznaje nawet samego Józefa Piłsudskiego!

• Święto dyni

• 26 października 2021r. uczniowie klasy III wzięli udział w zajęciach, których głównym bohaterem była dynia. Z tej okazji nasza klasa zamieniła się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy, tak przebrały się dzieci. Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już wcześniej. Uczniowie wykonywali różne prace plastyczne m.in. malowali dynię farbami oraz wykonywali małe dynie z balonów. „Święto dyni” pozwoliło nam wzbogacić wiedzę na jej temat, poznaliśmy jej rodzaje i budowę , jakie ma w sobie witaminy oraz co można z niej przyrządzić. Dzieci wzięły udział w dyniowych konkurencjach i zabawach.  Tego dnia nie mogło zabraknąć  poczęstunku z dynią w roli głównej. Dzieci piekły przepyszne i zdrowe babeczki dyniowe. Na stole gościł również m.in. dżem dyniowy, placuszki oraz ciasteczka dyniowe. Był to niesamowity dzień pełen wrażeń!

• Sprzątanie zaniedbanych i opuszczonych grobów

• Uroczystość Wszystkich Świętych to czas zadumy, modlitwy, czas pamięci o tych, którzy odeszli. Niestety, zdarzają się też groby, na które z różnych powodów nikt nie przychodzi. Z pomocą ruszyli uczniowie klasy III, którzy wybrali się 25 października 2021r. na cmentarz parafialny w Warcie Bol. w celu uporządkowania zaniedbanych i opuszczonych grobów. Dzieci miały ze sobą worki, rękawice, narzędzia ogrodnicze i znicze. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i pracowitością przy zgrabianiu liści, wyrywaniu trawy i chwastów. Akcja zakończyła się zapaleniem zniczy – jako symbol pamięci o tych, których pośród nas już nie ma.