• PODSUMOWANIE KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO

• Wspaniałym rodzicom oraz wszystkim uczniom i przedszkolakom pragniemy serdecznie podziękować za zaangażowanie oraz trud włożony w Kiermasz Wielkanocny, który odbył się na terenie naszej szkoły. To dzięki Wam wspólnymi siłami udało nam się zebrać kwotę w wysokości 6 868zl, 1/3 tej sumy pragniemy przekazać dla Krzysia z Sędzimirowa, natomiast pozostała część na organizacje dnia dziecka. Pieniążki zostały wpłacone na konto Rady Rodziców.

Za swój czas zaangażowanie i sprzedaż na stoisku pragniemy podziękować : Aleksandrze Roztoczyńskiej oraz Katarzynie Wróbel. Nie zapominając również o cudownych darczyńcach którzy ofiarowali Nam swoje produktu podczas kiermaszu Lajtowa Mama za przepyszne herbatki, cukierni Carmellova za box słodkości, Dahioosh za artykuły wielkanocne.

Dyrektor Szkoły B. Bondrow i Przewodnicząca Rady Rodziców P. Paluch

• Apel wielkanocny

• W środę 13 kwietnia uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą Joanną Martysiewicz zaprosili pozostałych uczniów i nauczycieli na apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Podczas uroczystości wszyscy dowiedzieli się, jakie tradycje panują w tym wyjątkowym czasie. Nie zabrakło wielu ciepłych słów oraz życzeń od organizatorów i  pani Dyrektor- Bożeny Bondrow. Apel zakończył się wręczeniem dyplomów za konkursy, w których brali udział uczniowie klas I-III.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2022

• To szczególne święto przypada 2 kwietnia, ale my rozpoczęliśmy obchodzić je w naszej szkole już w poniedziałek, kiedy uczniowie klas 1-3 wzięli udział w prelekcji przybliżającej im temat niezwykłego zaburzenia, jakim jest autyzm. Zachęcam wszystkich do obejrzenia prezentacji:

W piątek społeczność szkolna pokazała solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem ubierając się na niebiesko. Przygotowano z tej okazji również wiele atrakcji… :)

Podczas przerw uczniowie ozdabiali niebieskimi kolorami wielką kolorowankę z symbolami autyzmu. Największą atrakcją dnia było malowanie twarzy, na których pojawiały się niebieskie motyle, serca lub puzzle. Każdy mógł dziś stać się niebieskim motylem, robiąc sobie zdjęcie na tle wielkich skrzydeł. Dzień uwieńczyła wystawa przepięknych prac konkursowych uczniów klas 1-3 „Niebieski motyl”, którego wyniki poznamy już niedługo ;)

Dziękuję uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi za tak wspaniałe zaangażowanie i pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia! Jesteście wspaniali :)

• Mamy laureata Konkursu Ortograficznego!

• Karolina Wołoszyn, uczennica klasy III została laureatką XX Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III szkół podstawowych „Mój Dolny Śląsk – poznajemy jego tajemnice”. Tytuł laureata przyznano uczniom, którzy uzyskali co najmniej 85 punktów czyli 85% ogólnej liczby punktów. Zatem znalezienie się w czołówce najlepszych uczniów w powiecie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o wielkim zaangażowaniu i doskonałym przygotowaniu naszej uczennicy.

Serdecznie gratulujemy Karolince i życzymy dalszych sukcesów!

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• W grudniu 2021 r. w ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60.000,00 zł, które w całości przeznaczone zostało na zakup nowoczesnego wyposażenia technicznego, niezbędnego do kształtowania i rozwijania umiejętności manualnych, technicznych oraz samodzielnego i krytycznego myślenia. W ramach otrzymanego dofinansowania zakupiono m.in. drukarkę 3D, mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, sprzęt do nagrań (kamera, aparat fotograficzny, gimbal, oświetlenie, mikrofon, greenscreen, itp.), stacje lutownicze. Nasza szkoła, dzięki otrzymanemu wsparciu, zaopatrzyła się również w szereg innych pomocy dydaktycznych wchodzących w skład wyposażenia dodatkowego programu, takich jak np. zestawy klocków do samodzielnej konstrukcji, google do wirtualnej rzeczywistości, mikroskopy, wizualizer, skaner, roboty edukacyjne czy zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin.

Zakupione wyposażenie z pewnością uatrakcyjni zajęcia lekcyjne, pozwoli na rozwój zainteresowań oraz przyczyni się do rozwoju kompetencji kreatywnych i technicznych takich jak współpraca, kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów czy obycie z nowymi technologiami niezbędnych do rozwoju umiejętności praktycznych dzieci i młodzieży.